Duyurular
08
Mar
Operatör: Mesut İNAM - 08 March 2017 01:59 pm

Merhabalar,

CryptoLocker Virüsü Değişik Formatlarda Yine Mail Kanalı İle Zarar Vermeye Devam Ediyor. Antivirüs Yazılımları Her Ne Kadar Bu Zararlı Yazılımı Engellemeye Çalışsa da Virüs Her Yeni Türü ile Tehlike Saçmaya Devam Ediyor. Bu Tip Zararlı İçeriklerden Etkilenmemek Adına Kullanıcıların Gelen Mailleri Bilinçli Bir Biçimde Kontrol Etmesi ve EK 'li Dosyaları Çalıştırmadan / Açmadan Önce Muhakkak Virüs Olup Olmadığının Kontrolunu Yapması Gerekmektedir.

Aşağıda ki Biçimde İletilen Virüsün / Şüpheli Mailin Farklı Kullanıcılardan Gelip Gelmediğinin Kontrolunun Yapılması Gerekmektedir.

Aşağıda Örnek Olarak Belirtilen Virüs "Burak Reis" ismi ile Gözüktüğü Fakat Gelen Mailin Sahte Bir Mail Olduğunu Gözlemleyebilirsiniz. Bu Tip Şüpheli EK ve ya Link Barındıran Maillerin işlem Görmeden Direk Silinmesi ve ya Varsa Engelleme Sistemi için Kural Oluşturulması Gerekmektedir.

Örneğin 2.Görselde Göründüğü Gibi Dekont EKi Barındırdığını Zannedilen Mail Ekinde 14.xls İsminde Bir Excel Dosyası Varmış Gibi Gözükmektedir. Fakat İçerisinde Zararlı Kodlar Barındıran Bu Dosya, Aslında Sizlerin Açıp Kontrol Edip, Dekont mu Virüs mü Şeklinde Anlayabileceğiniz Bir Excel Dosyası Değildir. Aksine Zararlı Kodlar İçeren Bir Script Dosyasıdır.

Lütfen Maillerinizi Kontrol Ederken, Her Maile ve Ekine Şüphe ile Yaklaşınız.